Образуйте формы страдательного залога от следующих видовременных форм глаголов:

Образуйте формы страдательного залога от следующих видовременных форм глаголов:1 to write 2will help 3 should bring. 4is looking for. 5 has bought. 6can wash. 7was reading. 8 ate. 9were listening. 10 have told. 11must wear 12had got. 13could do. 14will have finished. 15to have made. 16 may close.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 to be written 2 will be helped 3 should be brought 4 is being looked for. 5 has been bought. 6 can be washed 7 was being read 8 was eaten 9 were being listened 10 have been told. 11 must be worn 12 had been got. 13 could be done 14 will have been finished 15 to have been made. 16 may be closed.