Образуйте от следующих инфинитивов Причастие II и Причастие I. to differ, to come, to decompose, to be, to remove, to have, to contain, to prepare, to evaporate, to separate.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Причастие I. differing, coming, decomposing, being,removing, having, containing,preparing, evaporating, separating. Причастие II differed, come, decomposed, been, removed, had, contained, prepared, evaporated, separated.