Обведите правильный вариант. 1. Who ... the sweets yesterday? a. ate b. did eat c. does eat 2. I ... hungry. a. am not b. cannot c. don't 3. What ... you eat for breakfast? a. are b. did c. have 4. The ... lives ...

Обведите правильный вариант. 1. Who ... the sweets yesterday? a. ate b. did eat c. does eat 2. I ... hungry. a. am not b. cannot c. don't 3. What ... you eat for breakfast? a. are b. did c. have 4. The ... lives in that house. a. man b. men c. children 5. How ... fruit have we got? a. much b. many c. old 6. She has got a lot of ... . a. banana b. sweet c. jam 7. ... is he from? a. When b. Where c. Why 8. Did you bring many ...? a.chocolate b. sweet c. sweets 9. These are Ann's ... . a. dress b. shoes c. box 10. Do you buy ... bread? a. a lot b. many c. much
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 a 2 a 3 b 4 a 5 b 6 c 7 b 8 a 9б 10 c