Очень надо! Помогите с упражнением! Перевести и заполнить таблицу This is what Jack says ab

Очень надо! Помогите с упражнением! Перевести и заполнить таблицу This is what Jack says about some special dates on his calendar. Complete his calendar. GRAMMAR My birthday: It's on the height of the fourth month .This year I am 11 . Christmas Day: It's on the twenty-fifth of the twelfth month . New Year's Day: It's the first day of the first month . Valentine's Day: It's the fourteenth day of the second month . Mother's birthday: It's on the eleventh of the third month . Father's birthday: It's on the ninth of the sixth month . Summer holidays start: They are on the twenty fifth of the seventh month .Yes!!! Тут таблица. 1 столбик January,___________ April,sik jack's birthday July_________ October_________ 2 столбик February__________ May___________ August___________ November___________ 3 столбик March_____________ June__________ September____________ December___________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мой день рождения: в четвертом месяце. В этом году мне исполнится 11. Рождество:  двадцать пятого числа двенадцатого месяца. Новый год: это первый день первого месяца. День Святого Валентина: это четырнадцатый день второго месяца. День рождения матери: это одиннадцатое число третьего месяца. День рождения отца: девятого числа шестого месяца. Начинаются летние каникулы: двадцать пятого числа седьмого месяца. 1 столбик January (январь): New Year's Day (the first (1) of January). April,sik jack's birthday July (июль): Summer holidays (the twenty-fifth (25) of July) October (октябрь): no events (мероприятий нет) 2 столбик February (февраль): Valentine's Day the fourteenth (14) of February May (май): no events Augustм (август): no events November (ноябрь): no events 3 столбик March (март): Mother's birthday (the eleventh (11) of March) June (июнь): Father's birthday (the ninth (9) of June) September (сентябрь): no events (можно написать SCHOOL (школа) December (декабрь): Christmas Day (twenty-fifth of December).