Очень!!!!! надо придумать 12 предложений в прошедшем времени по 3 предл. в каждой форме (утвердит.+отрицательное+вопросительное),

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Утвердительные: 1. I walked through the Park. 2. We helped a veteran. 3. We wrote a test. Отрицательные: 1. I did not go to school on that day. 2. We have not traveled to the cinema. 3. I don't want to do it. Вопросительные: 1.You yesterday was out walking the dog? 2. You went to the cottage? 3.You on Monday homework?