Очень срочно, составить предложения ,как на фото,используя l wish 1. I am cold 2.l don't like swimming Дальше смотрите на фото

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. -i wish I did not like swimming - I wish I liked swimming 3. -I wish I couldn't dive - I wish I could dive 4. -I wish i wasn't hungry - i wish I was hungry 5. - I wish I didn't have any money for food - I wish i had any money for food 6. -I wish I didn't come here - I wish I came here