ОЧЕНЬ СРОЧНО ПЕРЕВОД СЛОВОСОЧЕТАНИЙ be going to do, smth be responsible for smth/smb, consist of, fall ill, get well soon, give a present, have a sore throat. play sport, shake hands, social programme...

                 ОЧЕНЬ СРОЧНО ПЕРЕВОД СЛОВОСОЧЕТАНИЙ be going to do, smth be responsible for smth/smb, consist of, fall ill, get well soon, give a present, have a sore throat. play sport, shake hands, social programme, Sounds great! stay at home/at school, suggest that smb, do smth, work hart
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
соберитесь сделать будьте ответственны за  состойте из, заболейте, выздоравливайте,  сделайте подарок, имейте ангину. займитесь спортом, обменяйтесь рукопожатием, социальная программа, Великолепно звучит! останьтесь в домашней/в школе, предложите это smb, сделайте s олень работы