Old man is going to cross zebra, boy and girl are walking on the path,little boy is running on the stadium, the girl is standing on the bridge, and the other boy is riding a bicycle, an old woman is going to walk. помогите пожа...

Old man is going to cross zebra, boy and girl are walking on the path,little boy is running on the stadium, the girl is standing on the bridge, and the other boy is riding a bicycle, an old woman is going to walk. помогите пожалуйста перевести.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пожилой мужчина собирается перейти "зебру", мальчик и девочка гуляют по пути, маленький мальчик бегает по стадиону, девочка стоит на мосту, и другой мальчик катается на велосипеде, пожилая женщина собирается пойти на прогулку.