Опишите эту фотографию в Present Continuous. Минимум 5 предложений. Прошу, очень надо Начало: in the picture you can see: (описание).. За выполнение правильного задания, в ПРАВИЛЬНОМ постановлении времени даю 15 баллов!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In the picture you can see a small girl sitting in the cafe. She is smilling. Plates and glasses are standing on the table. Also koktails are looking tasty. A small customer of this cafe is prepairing to try it.