Определить какое время стоит в предложениях 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21 , Past simple илиpresent simple

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
past simple отвечает
Гость
1. past simple. didn't enjoy. 3. past simple. came. 5. past simple. had. 7. present simple. often wonder. 9. present simple. do you fall. 11. past simple. used to swim.  13. past simple. already broke. 15. past simple. were. 17. past simple. started. 19. past simple. worked. 21. past simple. used.