Откройте скобки, поставив глагол в нужное время группы (Simple). Перевдите предложения на русский язык. 1) We (to discuss) this guestion next week. 2) My eder sister usually (to get up) at 7oclock 3) Last summer Ann (to be) in ...

Откройте скобки, поставив глагол в нужное время группы (Simple). Перевдите предложения на русский язык. 1) We (to discuss) this guestion next week. 2) My eder sister usually (to get up) at 7oclock 3) Last summer Ann (to be) in Italy 4) He (to lose) his keys yesterday. 5) I (to be) you tomorrow morning, if I have time. 6) Sam alaways (to go) abroad for his holidays.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) We will discuss this question next week. (Мы обсудим этот вопрос на следующей неделе) 2 My elder sister usually gets up at 7 oclock. (Моя сестра обычно встает в 7 утра) 3) Last summer Ann was in Italy. (Прошлым летом Аня была в Италии) 4) He lost his keys yesterday. (Вчера он потерял свои ключи) 6) Sam always go abroad for his holidays. (Сэм часто уезжает за границу на каникулы) В 5 должно быть "am", но вы, кажется, предложение неправильно перепечатали.