Отметьте True и False. 1.The Chinese New Year festival lasts fifty days. 2.At midnight every door and window is opened. 3.On the last day people carry candles in a parade at night. 4.People wear bright red clothes to bring a ha...

Отметьте True и False. 1.The Chinese New Year festival lasts fifty days. 2.At midnight every door and window is opened. 3.On the last day people carry candles in a parade at night. 4.People wear bright red clothes to bring a happy future. ПОЖАЛУЙСТА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.false 2.true .3.false 4.true по-моєму це так.