Ответь на вопросы. Используй do, does, don"t, doesn"t 1. Do you like chocolate? Yes, ______________. 2. Does he like lollipops? No, ______________. 3. Do you like cakes? Yes,_____________. 4. Does she like sweets? No, she______...

Ответь на вопросы. Используй do, does, don"t, doesn"t 1. Do you like chocolate? Yes, ______________. 2. Does he like lollipops? No, ______________. 3. Do you like cakes? Yes,_____________. 4. Does she like sweets? No, she____________. 5. Do they like carrots? No, they____________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Yes, I do 2 No, he doesn't 3 Yes, I do 4 No. she doesn't 5 No, they don't
Гость
1. Yes, I do 2.No, I don't 3.Yes, I do 4.No, she doesn't 5.No, they don't