Ответьте на вопросы полными предложениями: 1. Are you successful? Why? 2. Is homework painful for you? 3. Is New Year joyful? Why? 4. Is your school bag colourful? What colour is it? 5. Is English useful? Why? 6. Is winter in S...

Ответьте на вопросы полными предложениями: 1. Are you successful? Why? 2. Is homework painful for you? 3. Is New Year joyful? Why? 4. Is your school bag colourful? What colour is it? 5. Is English useful? Why? 6. Is winter in Surgut wonderful? Why? 7. Is your mobile phone beautiful? Why do you think so? Помогите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1yes ..Because I plan my time every day. 3.I love new year. because I will buy subaru(car). 5.yes .I am fluent in english. 7.yes .because new .It works fast