Ответьте на вопросы What foreign language do you study at school ? How do you feel about starting English ? What is the most difficult for you? What another foreign language would you like to study ? Why? How can this knowledg...

Ответьте на вопросы What foreign language do you study at school ? How do you feel about starting English ? What is the most difficult for you? What another foreign language would you like to study ? Why? How can this knowledge help you in your future career ? What form of studying foreign language do you prefer?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ㅈㅎㅁㅅ? 새ㅕ 듀리ㅑㄴㅎ? ㅑㅜ ㅏㅑㅅ묘
Гость
1)I study English 2) I think an  English Language is a hard language.The most difficult for me is lexicology. 3)I don't study another language. 4) I will work in England , so I will speak in English. I prefer reading books and doing grammar exercises.  1) Я изучаю Английский язык. 2) Я думаю, что Английский это сложный язык. Самое сложное в нем - это лексика. 3) Я не изучаю другие языки. 4) Я буду работать в Англии, поэтому я буду разговаривать на английском языке. Я предпочитаю чтение книг и выполнение грамматических упражнений