P ut the verbs in the correct box open stop sleep ride study run put hurt leave swim relax visit первый стол +ing второй столб e+ing третий столб Double consonat +ing памагите пажалуйста .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
первый столб +ing opening sleeping  studying hurting relaxing visiting второй столб e+ing  riding leaving третий столб Double consonat +ing stopping running putting swimming