Падбярыце прыметнiкi да назоунiкау i запiшыце словазлучэннi. З трыма словазлучэннямi складзiце сказы. Падкрэслiце азначэннi i запiшыце да iх пытаннi. Воблакi, сняданнак, жаданне, сябар, госць

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
дажджавыя воблакі, смачны сняданак, моцнае жаданне, верны сябар, позні госць Раніцаю неба раптам зацягнулі дажджавыя воблакі.  воблакі (якія?) дажджавыя У Сашы ўзнікла моцнае жаданне пайсці дадому.  жаданне (якое?) моцнае Верны сябар заўсёды падтрымае цябе ў горы. сябар (які?) верны