Паведамленне на тэму "Чым, на вашу думку выкліканы такія паводзіны Лаўрука?"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Яго паводзіны да сваіх бацькоў праяўляюцца тым, што яму сорамна за тое, што на яго маці рванае адзенне, што яна яму нічым не дапамагла ў жыцці. А тое, што яна нарадзіла яго, расціла, дарыла сваю цеплыню і ласку, ён незаўважае і не памятае. Бацькі для яго становяцца нейкімі жабракамі. Змітрок Бядуля хоча распавесці пра тое, што ня можа быць шчаслівай старасць, аднак яна можа быць спакойнай, годнай і дагледжанай. Месца у жыцці неабходна знайсці запаведзі абяцання – калі ты хочаш каб твае дзеці шанавалі цябе, шануй сам сваіх бацькоў. Аднак не ўсе гэта разумеюць. Вось і Лаўрук прынес сэрца сваёй маці ў ахвяру. Яна становіцца для яго чужым чалавекам. І паводзіны яго магчыма толькі характырызаваць тым, што юнака спорціла багацце і панскія навучанні.