ПАВЕДАМЛЕННЕ ЗЯМЛЯ-МОЙ ЗЯЛЕНЫ ДОМ ХОТЯ БЫ 5 ПРЕДЛОЖЕНИЙ. Я ПОВЕШУСЬ,ПРОШУ.. ПОМОГИ

ПАВЕДАМЛЕННЕ ЗЯМЛЯ-МОЙ ЗЯЛЕНЫ ДОМ ХОТЯ БЫ 5 ПРЕДЛОЖЕНИЙ. Я ПОВЕШУСЬ,ПРОШУ.. ПОМОГИТЕ((
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сапраўды, Зямля — наш агульны зялёны дом. I трэба, каб усім у гэтым доме было ўтульна. Каб падтрымліваць парадак у нашым доме, мы прыкладаем намаганні: мыем посуд, прыбіраем у пакоі, выносім смецце. Зямля таксама патрабуе нашага клопату. Але, на жаль, усё часцей людзі адносяцца да прыроды па-спажывецку. Мы павінны абараніць прыроду ад бяздушша і спажывецкіх адносін. Неабходна адказна ставіцца да ўсяго навакольнага, зрабіць кожны куточак зямлі прыгажэйшым. I тады не толькі мы, але і будучыя пакаленні змогуць пачуць бусліны клёкат і спеў жаўрука, пабываць на квітнеючым лузе і пясчаным беразе, пачуць шум бору і шапаценне калосся на ніве. Тады зямля будзе сапраўдным зялёным домам.