Перепиши эти фразы используя краткие формы глогола to be sally is washing te plates ...

Перепиши эти фразы используя краткие формы глогола to be sally is washing te plates Mr green is biginning his work the dog is swimmming  we are dancing a now dance the pupils writing a test
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Sally`s washing the plates. Mr Green`s biginning his work. The dog`s swimmming. We`re dancing a dance now. The pupils`re writing a test.