Переписи эти фразы ,используя краткие формы глагола to be.образец: I am finishing my new book. l m finishing my new book. 1. Sally is washing the plates.2.Mr Green ls beginning his works.3. The dog is swimming.4. We are dancing...

Переписи эти фразы ,используя краткие формы глагола to be.образец: I am finishing my new book. l m finishing my new book. 1. Sally is washing the plates.2.Mr Green ls beginning his works.3. The dog is swimming.4. We are dancing a new dance.5. The pupils are writing a test
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Sally's washing the plates.2.Mr Green's beginning his works.3. The dog's swimming.4. We're dancing a new dance.5. The pupils're writing a test