Переведи на английский 1)я умею танцевать. 2)попугаи могут летать.3)хомяки могут прятатся.4)он не умеет плавать.5)кролики не могут бегать.6)умеет его щенок прыгать?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I can dance. 2) Parrots can fly. 3) Hamsters can hide. 4) He can't swim. 5) Rabbits can't run. 6) Can his pappy jump?
Гость
I can dance☄️ Rarrots can fly☄️ Hamsters can hide☄️ He can't swim☄️ Rabbits can't run☄️ Can his puppy jump?☄️ Удачи☄️