Переведи с английского на русский. I' ve got a pet chimp. His name is Chuckles. He' s eleven! Chuckles hes got big ears and a fat body. He' s very cute! Chuckles is very clever , too! He can run, jump and climb. He can dance, t...

Переведи с английского на русский. I' ve got a pet chimp. His name is Chuckles. He' s eleven! Chuckles hes got big ears and a fat body. He' s very cute! Chuckles is very clever , too! He can run, jump and climb. He can dance, too! Oh, I love Chuckles! Вопросы:1 How old is Chuckles? 2 Has he got big ears? 3 Has he got a thin body? 4 Can he climb? 5 Can he swim? 6 Can he dance? и пожалуйста ответы на вопросы!!! Очень прошу!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У меня есть питомец шимпанзе. Его зовут Чаклз. Ему одиннадцать! У Чаклза большие уши и толстое тело. Он очень милый! Ещё Чаклз очень умный! Он умеет бегать, прыгать и карабкаться. Танцевать он тоже умеет! О, я люблю Чаклза! Ответы на вопросы: 1 He's eleven. 2 Yes, he has. 3 No, he has got a fat body. 4 Yes, he can climb. 5 No, he can't swim. 6 Yes, he can dance.