Переведите I like summer, because it is hot and sunny. Michael doesn’t appreciate your attitude. Our father is so tired that we are

Переведите I like summer, because it is hot and sunny. Michael doesn’t appreciate your attitude. Our father is so tired that we areafraid to bother him.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мне нравится лето, потому что оно жаркое и солнечное. Майкл не ценит ваше отношение. Наш папа настолько устал, что мы боимся беспокоить его.