Переведите на английский эти предложения без переводчика 1.Моей лучшей подруге двенадцать лет   , ее зовут Ира2.  Ее хобби играть в баскетбол и танцевать3. Ее день рождения  шестнадцатого октября4.Она хорошая подруга5.Ирина ум...

 Переведите на английский эти предложения без переводчика  1.Моей лучшей подруге двенадцать лет   , ее зовут Ира 2.  Ее хобби играть в баскетбол и танцевать 3. Ее день рождения  шестнадцатого октября 4.Она хорошая подруга 5.Ирина умная и красивая 6.Я люблю её за то,что она может всегда мне помочь.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My the best friend is twelve years old, her name is Ira. Her hobby is playing basketball and dancing She is my good friend Irina is beautiful and kind I love her that she always can to help me Her birthday is in 16 April Не по порядку
Гость
My best friend is 12 years her name is Ira. Her hoppy is play basketball and to dance. Her birthday at 16 October. She is good friend . Irina pretty and  clever . I love her because she can always help to me .