ПЕРЕВЕДИТЕ НА АНГЛИЙСКИЙ! Позязя Ты почистил машину? - Нет еще. Я почищу ее завтра. Вы уже пообедали? - Нет еще. Мы как раз собираемся сделать это. Небо такое голубое. Будет чудесный день. Я решила устроить званый вечер. - Кого...

ПЕРЕВЕДИТЕ НА АНГЛИЙСКИЙ! Позязя Ты почистил машину? - Нет еще. Я почищу ее завтра. Вы уже пообедали? - Нет еще. Мы как раз собираемся сделать это. Небо такое голубое. Будет чудесный день. Я решила устроить званый вечер. - Кого ты собираешься пригласить? Твои друзья ездили в отпуск в Испанию? - Нет они собирались, но передумали. Экзамен завтра. Ты совсем не занимался. Ты провалишься.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You cleaned the car? - Not yet. I'll clean it tomorrow. You've already had lunch? - Not yet. We are just going to do it. The sky is so blue. It will be a wonderful day. I threw a soiree. - Who are you going to invite? Your friends went on holiday to Spain? - No, they were going, but changed their minds. Exam tomorrow. You do not do it. You fail.
Гость
You cleaned the car? - Not yet. I'll clean it tomorrow.  You've already had lunch? - Not yet. We are just going to do it.  The sky is so blue. It will be a wonderful day.  I threw a soiree. - Who are you going to invite?  Your friends went on holiday to Spain? - No, they were going, but changed their minds.  Exam tomorrow. You do not do it. You fail.