Переведите на английском в косвенную речь Little John, in a crowded bus, is sitting on his father’s lap. An elderly lady enters the bus, and Johnny at once jumps down, politely takes off his hat, a nd says: “May I offer you my...

Переведите на английском в косвенную речь Little John, in a crowded bus, is sitting on his father’s lap. An elderly lady enters the bus, and Johnny at once jumps down, politely takes off his hat, a nd says: “May I offer you my seat?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Маленький Джон, в переполненном автобусе, сидит на коленях у отца. Пожилая дама входит в автобус, и Джонни сразу прыгает вниз, вежливо снимает шляпу, НД говорит: “разрешите предложить вам мое место?