Переведите  на русский язык, обращая внимание на различные значения глаголов TO BE, TO HAVE, TO DO. 1. I have to maintain my car myself because my car mechanic is on vacation. 2. Something is wrong with my car. I was disassembl...

Переведите  на русский язык, обращая внимание на различные значения глаголов TO BE, TO HAVE, TO DO.  1. I have to maintain my car myself because my car mechanic is on vacation.  2. Something is wrong with my car. I was disassembling the oil pump all the day long. I think oil has to be changed.  3. You do not have a right to approve purchasing requisition for office stationary.  4. I know I am being a baby but I can’t help it.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Я должен обслуживать свою машину сам, так как мой авто механик в отпуске. 2. Что не так с моей машиной. Я разбирал топливный насос целый день. Я думаю, что необходимо заменить масло. 3. У вас нет прав утверждать заявку на закупку канцелярских принадлежностей. . Я знаю, что веду себя как ребенок, но ничего не могу с этим поделать.