Переведите пожалуйста но не в переводчике срочно нужно!!! " Something is coming uphill " said Mother Wolf,twitching one ear . Get ready . The bushes rustled a little in the thicket , and Father Wolf dropped with his haunches un...
Переведите пожалуйста но не в переводчике срочно нужно!!! " Something is coming uphill " said Mother Wolf,twitching one ear . Get ready . The bushes rustled a little in the thicket , and Father Wolf dropped with his haunches under him, ready for his leap. Man he snapped.A man's cub look ! Directly in front of him , holding on by a low branch , stood a naked brown baby who could just walk. He looked up into Father Wolf's face and laughed. Is that a man's cub?' asked Mother Wolf. ' I have never seen one. Bring it here.' A wolf accustomed to moving his own cubs can, if necessary , mouth an egg without breaking it, and though Father Wolf's jaws closed right on the child's back not a tooth even scratched the skin as he laid it down among the cubs .
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
''Что-то движется в гору'' сказала Мать Волчица, подергивая одно ухо. ''Будь готов''. Кусты немного шумели в чаще, и Отец Волк припал на корточки, готовый к прыжку. ''Человек'' Огрызнулся он. ''Человеческий детеныш. Смотри'' Прямо перед ним, держась за низкую ветку, стоял голый коричневый ребенок, который мог только ходить. Он посмотрел в лицо отца Волка и засмеялся. 'Это человеческий детеныш?', спросила Мать Волчица. 'Я никогда их не видела. Принеси его сюда'. Волк привык переносить своих детенышей, при необходимости, он мог бы пронести в пасти яйцо, не разбив его. И хотя челюсти Отца Волка сомкнулись прямо на спине ребенка, но ни один его зуб даже не поцарапал его кожу. Он положил ребенка среди волчат.