Переведите пожалуйста текст с башкирского языка на русский. Башҡортостан - иҫ киткес матур таштар иле. Ниндәй генә таштар юҡ унда! Мәҫәлән: мәрмәр, гранит, нефрит, йәшмә. Башҡортостан йәшмәгә бик бай. Йәшмә диңгеҙ, океан төптәр...

Переведите пожалуйста текст с башкирского языка на русский. Башҡортостан - иҫ киткес матур таштар иле. Ниндәй генә таштар юҡ унда! Мәҫәлән: мәрмәр, гранит, нефрит, йәшмә. Башҡортостан йәшмәгә бик бай. Йәшмә диңгеҙ, океан төптәрендә вулкандар эргәһендә барлыҡҡа килә. Йәшмәнең төҫтәре бик матур. Уның төҫтәре бер ваҡытта ла ҡабатланмай. һуңғы йылдарҙа йәшмәнән төрлө биҙеү әйберҙәре яһай башланылар. Бының өсөн бик күп йәшмәләрҙе тотоналар. Таштар ҙа - беҙҙен милли байлығыбыҙ. Беҙ уларҙы, матур ташлы тауҙарҙы һаҡларға, емермәҫкә, емертмәҫкә тейешбеҙ. Заранее спасибо!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Башкортостан - страна удивительно льгот. В каких только там нет! Например: мрамор, гранит, нефрит, яшма.Жили в шикарных Башкортостан. Яшми море, а в океан покончить появляется у вулкан. Жить цвета Гузель. Его не повторять время одного цвета. в последние годы начали делать украшения различных изделий из Йемена. Если яшәлә быны за это много с учетом цен. Бросить - наша национальное богатство. Мы их, красивые каменистые горы других беречь, не разрушать, разрушать не должны.