Переведите предложения а также Напишите отрицательную и вопросительную форму 1 я люблю яблоки 2 Ты пьешь Чай каждое утро 3 у него есть мяч 4 она ездит в школу на автобусе 5мы часто навещаем бабушку

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1 I like apples 2 do You drink Tea every morning 3 he has the ball4 she goes to school by bus 5we often visit grandma
Гость
I like apples I do not like apples Do I like apples? You drink tea every morning You do not drink tea every morning Do you drink tea every morning? He has got a ball He has not got a ball Has he got a ball? She go to school by bus She does not go to school by bus Does she go to school by bus We often meet grandma We do not often meet grandma Do we often meet grandma?