Переведите предложения. И впишите глагол в правильной форме. 1. She usually (to walk) at school. 2.Hmm! I (to enjoy) thls meal. The fish is delicious. 3. I (not to like) travelling by car. 4. Maybe I (to go) to Sochi next summe...

Переведите предложения. И впишите глагол в правильной форме. 1. She usually (to walk) at school. 2.Hmm! I (to enjoy) thls meal. The fish is delicious. 3. I (not to like) travelling by car. 4. Maybe I (to go) to Sochi next summer. 5. Yesterday she (not to meet) her friend. 6. Last year I (to visit) my granny. 7. 'Where's Joe? - He (to watch) TV in the living room.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Она обычно ходит в школу Оо мне очень нравиться этот ланч. Рыба очень деликатесная. Я не очень люблю путешествовать на машине. Может быть я поеду в Сочи в следующее лето. Вчера она не посетила её друга. В прошлом году я посетил свою бабушку. Где Джо?-он смотрит тв в гостиной. She usually walks to school. I enjoy this meal. I don't like traveling by car. Maybe I goes to Sochi next summer. Yesterday she don't meet her friend (может быть не точно). Last year I visited my granny. He watches tv in the living room.