Переведите с русского на английский без переводчика, пожалуйста 1. У него аллергическая реакция на лимоны 2. При простуде у неё заложен нос 3. Из за ангины у меня хриплый голос 4. У неё сильная простуда уже 3 дня

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) he has an allergic reaction to lemons 2) in the cold she laid nose 3) due angina l hoarse voice 4) she has a strong cold already 2 days
Гость
He's allergic to lemons With a cold in her stuffy nose Because I have a sore throat hoarse voice she had a cold or 3 days