Переведите текст) Пожалуйста!! дам 20 баллов! Many years ago, Mr Tailor, an Englishman, stayed in a hotel an Ger

Переведите текст) Пожалуйста!! дам 20 баллов! Many years ago, Mr Tailor, an Englishman, stayed in a hotel an Germany. He usially had lunch in a little cafe. Every time he Came to the table, a German who was sitting there stood up and said: 'Mahzeit'. The Englishman answered: '' Tailor''. One day, Mr Tailor met an Englich friend. ''The Germans have strange tradions,'' he said. ''Every time I come to the cafe for lunch, a German stands up and tells me his name''. ''That seems strange to me, too'', the friend said. ''What does the man say? ''He tells me his name, --- Mahlzeit,'' Mr Tailor ansverd. His friend laughed: ''Mahlzeit isn't his name, it's the German word for ''good appetite''. The German is a polite man and he is simply saying. '' Mahlzet'' to you because you are going to eat''. The next day, when Mr Tailor came into the cafe, he smiled at the German and said, ''Mahlzeit''. The German stood up and answered : ''Tailor!''.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Много лет назад, г-н Портной, англичанин, остались в гостинице Германии. Он usially пообедали в небольшом кафе. Каждый раз, когда он подошел к столу, немец, который сидел там, встал и сказал: "Mahzeit". Англичанин ответил: '' Портной ''. Однажды, г-н Портной встретил друга Englich. '' У немцев есть странные tradions, '' сказал он. '' Каждый раз, когда я прихожу в кафе на обед, немец встает и говорит мне свое имя ''. '' Это кажется мне странным, тоже '', сказал друг. '' Что человек говорит? '' Он говорит мне, что его имя, --- Mahlzeit, '' г-н Портной ansverd. Его друг рассмеялся: '' Mahlzeit не его имя, это немецкое слово для '' хороший аппетит ''. Немецкий вежливый человек, и он просто говорит. '' Mahlzet '' к вам, потому что вы собираетесь съесть ''. На следующий день, когда г-н Портной пришел в кафе, он улыбнулся немец и сказал, '' Mahlzeit ''. Германский встал и ответил: '' портного! ''.