Переведите текст: When I came back they said the boy had refused to let anyone into the room.You can't come in, he said.You mustn't get what I have.I went to him and found him in exactly the position I had left him,white-faced,...

Переведите текст: When I came back they said the boy had refused to let anyone into the room.You can't come in, he said.You mustn't get what I have.I went to him and found him in exactly the position I had left him,white-faced,looking at the foot of the bed.I took his temperature.What is it?Something like a hundred,I said.It was one hundred and two and four tenths.It was a hundred and two,he said.Who said so.The doctor.Your temperature is all right,I said.It's nothing to worry about.I don't worry,he said,but I can't keep from thinking.Don't think,I said.Just take it easy.I'm taking it easy,he said,and looked straight ahead.HE was holding on to himself about something.I sat down and opened the Pirat Book.But I could see he was not following, so I stopped. About what time do you think I'm going to die?he asked.You aren't going to die.What's the matter with you? СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПЛЗ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
(Перевод дословный) Когда я возвратился, они сказали, что мальчик отказался позволить любому в комнату. Вы не можете войти, сказал он. Вы не должны получить то, что я имею. Я пошелему и найденный им в точно положении я оставил его, с белым лицом, смотря на ногу кровати. Я взял его температуру. Что это? Что-то как сто, сказал я. Это были сто две и четыре десятых части. Это было сто два, сказал он. Кто сказал так. Доктор. Ваша температура в порядке, сказал я. Это - ничто, чтобы волноваться о. Я не волнуюсь, он сказал, но я не могу удержаться от взглядов. Не думайте, сказал я. Только успокойтесь. Я успокаиваюсь, он сказал, и смотрел прямо вперед. ОН держался за себя о чем-то. Я сел и открыл Книгу Pirat. Но я мог видеть, что он не следовал, таким образом, я остановился. О том, во сколько Вы думаете, что я собираюсь умереть? он спросил. Вы не собираетесь умирать. В чем дело с Вами?