Переведите текст, Задание Легкое)... 1) I am writing to let you know that I have arrived home safely and to thank you for your kindness during my stay with you. I had a wonderful time with you and I will never forget you. 2) Th...

Переведите текст, Задание Легкое)... 1) I am writing to let you know that I have arrived home safely and to thank you for your kindness during my stay with you. I had a wonderful time with you and I will never forget you. 2) Thank you once again for everything you did to make my stay so pleasant. Is made to feel at home. I loved my room, and I must say that Mrs Reeves cooking is amazing. My mum is going to try some of the recipes you gave me. 3) I think my English improved a lot dunng my stay. What helped me most was our interesting conversations during dinner in the evenings. I even understand jokes now thanks to Mr Reeves' great sense of humour! 4)I appreciate your generosity and your hospitality. I hope we will keep in touch and perhaps you could visit us one day. Best regards, Jun
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Я пишу, что бы вы знали что я прилетел домой спокойно, и сказать спасибо за вашу доброту во время того, как я был у вас. 2. Еще раз спасибо за все, что вы сделали, чтобы сделать мое пребывание таким приятным. Я чувствовал себя как дома. Я любил мою комнату, и я должен сказать, что миссис Ривз потрясно готовит. Моя мама собирается попробовать некоторые из рецептов, которые вы дали мне. 3. Я думаю мой английский улучшился за мое пребывание у вас. Больше всего мне помогли наши разговоры за ужином. Я даже начал понимать шутки благодаря чувству юмора Мистера Вивз! 4. Я ценю вашу щедрость и гостеприимство. Я надеюсь, что мы будем поддерживать связь и, возможно, вы посетите когда-нибудь. С наилучшими пожеланиями, Джун.