Переведите условные предложения If I (to have)a lot of money, i (to buy) 2) if hi (to translated) the text, he( to get )a good mark

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Если у меня будет много денег, то я куплю... 2) Если он перевёл текст, он получит хорошую оценку.
Гость
If I have a lot of money, I will buy(1 тип) If I had a lot of money,I would buy(2 тип) If he translated the text, he would get a good mark(2 тип) If he translates the text, he will get a good mark(1 тип)