Переведите,пожалуйста! Shops and Shopping Shop assistant: person who works in shop, also called sales assistantShop window: the window at the front of the shopShopping centre: a place with many shops, outside or indoorsWindow s...

Переведите,пожалуйста! Shops and Shopping Shop assistant: person who works in shop, also called sales assistant Shop window: the window at the front of the shop Shopping centre: a place with many shops, outside or indoors Window shopping : to look round the shops but not buy anthing Shopping list: a list of things to buy I went shopping yesterday (=I went to the shops to bus food or clothes, ere.) I did the shopping yesterday (= I bought food and household goods )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Магазины и покупки Продавец-консультант: человек, который работает в магазине, также называемый продавца-консультанта Окно магазина: окно в передней части  магазина Торговый центр: место с множеством магазинов, за пределами или внутри помещений Поход по магазинам окна: смотреть вокруг магазинов, но не купить что-нибудь Список покупок: список вещей, чтобы купить Я пошел в магазин за вчера (= я пошел по магазинам на питание или одежду автобуса, прежде чем.)Я вчера сделал покупки (= я купил еду и предметы домашнего обихода)