Перевести на англиский язык )-Какие кружки ты посещаешь? Я посещаю кружок живописи и «Умелые ручки». - А я участником ансамбля бандуристов. Мы поем украинские песни, учимся играть на бандуре. Мы часто принимаем участие в конку...

Перевести на англиский язык ) -Какие кружки ты посещаешь? Я посещаю кружок живописи и «Умелые ручки». - А я участником ансамбля бандуристов. Мы поем украинские песни, учимся играть на бандуре. Мы часто принимаем участие в конкурсах. - Твой кружок у Дома искусств? - Да. Кстати, я видел твои рисунки на выставке. Они очень хорошие. - Мне надо бежать на занятия. Пока пока. - Пока пока. Еще увидимся.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I attend art circle and "Skilful hands". - And I'm a party ensemble bandura players. We sing Ukrainian songs, learn to play the bandura. We often take part in competitions. - YOUR circle at the House of Arts? - Yes. By the way, I saw your pictures on display. They are very good. - I have to run to class. Bye Bye. - Bye Bye. See you.
Гость
-What Clubs you visit? I attend art circle and "Skilful hands". - And I'm a party ensemble bandura players. We sing Ukrainian songs, learn to play the bandura. We often take part in competitions. - YOUR circle at the House of Arts? - Yes. By the way, I saw your pictures on display. They are very good. - I have to run to class. Bye Bye. - Bye Bye. See you.