Перевести на английский: Та книга -не моя. Эта книга-моя. Это моя книга,а то-его. Эта ее карандаши,а те-мои. Возьми те карандаши . Я люблю такие ручки,они хорошие..7.Ваша ручка плохая,возьмите мою.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
That book isn`t mine This book is mine This is my book, that book is his These are her pencils, those are mine Take those pencils I like these pens, they are nice Your pen is bad, take mine