Перевести правільно текст. Коли прибудуть пасажири з києва.Чому ви поїдете поїздом. Хто візме таксі. де почнеться подорож. Чиї туристи будуть насолоджуватися Альпами СРОЧНО ДАЮ 15 ПКТ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. When the passengers from Kyiv will arrive?  2. Why you will take a train? 3. Who will take a cab? 4. Where travel will begin?  5. Whos turists will enjoy Alps?   На счёт правильность не уверен. С грамматикой не дружу.
Гость
 When the passengers from Kyiv will arrive?   Why you will take a train?  Who will take a cab?  Where travel will begin?   Whos turists will enjoy Alps?