Перевести предложение на английский используя отрицание и вопрос. Письмо отправ
Перевести предложение на английский используя отрицание и вопрос.
Письмо отправят завтра. Много домов строят в нашем районе каждый год.
Ответ(ы) на вопрос:
1) The letter has already sent
Has the letter already sent?
The letter hasn't already sent.
2) There are a lot of houses that are built in our region every year.
Are there a lot of houses that are built in our region every year?
There aren't a lot of houses that are built in our region every year