Перевести предложения Ходить в школу Чинить велосипед Большая кухня Переводить с русского на английский Работать в саду Поливать цветы Сидеть в кресле Играть в снежки Мыть посуду Учить наизусть

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
To go to school  To repair the bicycle  Big kitchen To translate from Russian into English To work in a garden To water flowers To sit in a chair To play snowballs To wash the dishes To learn by heart
Гость
Go to school   bike repair   Large kitchen   Translation from Russian to English   To work in the garden   Water the flowers   Sitting in a chair   Play snowballs   Wash the dishes   Learn by heart.