Після смерті П. усе його майно, за заповітом, переходило до жінки, з якою він проживав поза шлюбом. У П. залишились:дружина, 37 років (з якою П. не був розлучений ), донька, 9 років, хворий батько, 59 років, який потребує догля...

Після смерті П. усе його майно, за заповітом, переходило до жінки, з якою він проживав поза шлюбом. У П. залишились:дружина, 37 років (з якою П. не був розлучений ), донька, 9 років, хворий батько, 59 років, який потребує догляду та лікування. Яким чином суд, найімовірніше, розділить майно?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Так громадянин П. залишив заповіт, частина майна перейде до його жінки. Проте суд також буде спиратися на ст. 1241 ч.1 ЦК України: право на обов'язкову частку у спадщині. І саме в цій статті вказано, що малолітні діти (донька 9 років), непрацездатні батьки, спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом. Отже, суд повинен порівну розподілити між кожним учасником даних правовідносин його законну частку у спадщині.