Play the game mime and guess say what your classmate did yesterday use these words have lunch read a book watch tv do his her homework draw the pictur

Play the game mime and guess say what your classmate did yesterday use these words have lunch read a book watch tv do his her homework draw the picture ski in the park play chess listen to musik play the piano take photos play puzzles make a toy
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вот ответ  Играть в игру MIME и думаю, сказать что твой одноклассник делал вчера использовать эти слова имеют обед почитать книгу, посмотреть телевизор делать его домашнее задание нарисовать рисунок лыжная прогулка в парк играть в шахматы, слушает музыку играть на фортепиано, фотографировать, играть головоломки сделать игрушку