ПЛИЗ ПОМОГИТЕ HELP ME HELP скажите характеристику Ирки из рассказа ,,Алени" НУЖНО ПОДТВЕРЖДЕНИЕ ИЗ ТЕКСТА

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ірка любіць прыроду. Яна любіла восень.Любіла лес. Ірка любіць пчолак. Яна не любіла сарок. Ірка не так ужо і баіцца змей.Яна не любіць леспрамгасаўцаў з піламі. Ей пайшоў 12 год.Умее заўважаць кожную травінку і лісток.Любіць аленяў.Яна рослая.