Плиз, в Татарском не разбираюсь!!Надо составить 6-10 предложений с частицами : и, только, же, ведь

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мин яратам эчәргә генә чәй.Тиздән исә җәй.Мин куркам контроль һәм имтиханнар буенча татар теленә.Чөнки мин аның начар беләм.Мин беләм, инглиз теле,руссский һәм татар телләре.Мин яратам бары Россияне.Чөнки мин патриот. Надеюсь, чем-то помогла...