По анг. яз. в 4 кл. по вербицкой 2 часть на задание со стр. 5 упр. 4 сост. предложения со словами passed,stopped,arrived,asked,followed,crashed,walked,crossed,climbed,reached

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He arrived in America She crashed on mars We walked around the park last weekend It climbed up a tree She asked me about our homework I crossed out the last sentence He stopped me He reached his goals What was then passed He followed her to the end