Подбери к неопределённой форме глагола соответствующую ему форму Past simple   to do, to go, to be, to make, to have, to come.                           ^                           |went, had, did, made, was\werer, came

Подбери к неопределённой форме глагола соответствующую ему форму Past simple     to do, to go, to be, to make, to have, to come.                            ^                            | went, had, did, made, was\werer, came
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
to do - did to go - went to be - was, were to make - made to have - had to come - came