Подчеркнуть))1) Cathy is making/ painting a sandcastle 2) Is Lisa painting / doing a picture ?3) Are you making  / having a good time?4) We are having / plauing a game5) Look at them! They re climbing / sleeping a tree.6 ) Is P...

Подчеркнуть))1) Cathy is making/ painting a sandcastle 2) Is Lisa painting / doing a picture ?3) Are you making  / having a good time?4) We are having / plauing a game5) Look at them! They re climbing / sleeping a tree.6 ) Is Paul eating / having an apple 7) I m watching / singing TV in the living room 8)  Is John dancing / driving his car
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Cathy is making a sandcastle 2) Is Lisa painting a picture? 3) Are you having a good time? 4)We are playing a game. 5)....They're climbing a tree. 6)Is Paul eating an apple? 7)I'm watching TV in the living room 8)Is John driving his car?